Olimpiada biologicznaOlimpiada biologiczna

menu komitet laureaci partnerzy terminarz zasady uwagi praca druki linki galeria spacer gdzie kontakt


Laureaci Eliminacji Okręgowych XXXIX Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2009/2010


Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

Anna Pilśniak

II LO Kwidzyn

mgr Alicja Tubaja

2.

Michał Banacki

VI LO Gdynia

mgr Marzena Gross

3.

Kalina Jagodzińska

III LO Gdynia

mgr Alicja Nowak

4.

Marta Jagłowska

III LO Gdańsk

mgr Katarzyna Radzikowska

Michał Kunc

II LO Chojnice

mgr Aldona Abendrot

5.

Klaudia Grabowska

III LO Gdynia

mgr Alicja Nowak

Paula Ogrodnik

III LO Gdynia

mgr Danuta Bussler

6.

Rafał Białek

II LO Słupsk

mgr Tamara Kropiowska

7.

Klaudia Spaczyńska

II LO Kwidzyn

mgr Alicja Tubaja

8.

Maciej Wojtkiewicz

Społeczne Gimnazjum Językowe Lębork

mgr Arkadiusz Koss


Wyróżnione prace badawcze


Wyróżnienie I stopnia:

Kalina Jagodzińska, III LO w Gdyni, Przydatność odpadowego podłoża ligno-celulozowego w hodowli grzybni boczniaka Pleurotus ostreatus, opiekun: mgr Alicja Nowak


Jakub Łukasik, III LO w Gdańsku, Poszukiwanie szczepów bakterii wykazujących fluorescencję z próbek wody morskiej i rzecznej, opiekun: mgr Katarzyna Radzikowska

Wyróżniona praca w formacie pdf


Wyróżnienie II stopnia:

Małgorzata Barczyńska, III LO w Gdańsku, Tajemnice sezonowych zmian koloru liści - ekstrakcja barwników z liści brzozy, opiekun: mgr Anna Osieczko

Wyróżniona praca w formacie pdf: część I, część II, część III, część IV


Rafał Białek, II LO w Słupsku, Wpływ grzybów poliporoidalnych na kształt i wielkość liści brzozy brodawkowatej Betula pendula, opiekun: mgr Tamara Kropiowska

Wyróżniona praca w formacie pdf


Filip Garbicz, II LO w Słupsku, Zmienność liści głogu jednoszyjkowego (Crataegus monogyna), opiekun: mgr Tamara Kropiowska

Wyróżniona praca w formacie pdf


Tobiasz Stecka, III LO w Gdyni, Opisanie za pomocą struktur matematycznych wpływu etanolu 96% na rozwój bakterii Bacillus subtilis i Escherichia coli, opiekun: mgr Alicja Nowak


Wyróżnienie III stopnia:

Paulina Jatczak, VI LO w Gdyni, Wpływ zasolenia na respirację, wydalanie amoniaku i osmoregulację u podwoja wielkiego (Saduria entomon) z Zatoki Gdańskiej, opiekun: mgr Marzena Gross


Michał Kunc, II LO w Chojnicach, Zróżnicowanie i stan zachowania wybranych torfowisk wysokich w okolicach Tucholi, opiekun: opiekun: mgr Aldona Abendrot

Wyróżniona praca w formacie pdf









Redagowanie, edycja stron www: dr Anna-Karina Kaczorowska oraz dr inż. Roman Synak