Olimpiada biologicznaOlimpiada biologiczna

menu komitet laureaci partnerzy terminarz zasady uwagi praca druki linki galeria spacer gdzie kontakt


Laureaci Eliminacji Okręgowych XXXVIII Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2008/2009


Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

Paweł Stępniewski

II LO Słupsk

mgr Tamara Kropiowska

2.

Weronika Megier

II LO Słupsk

mgr Tamara Kropiowska

Anna Pilśniak

II LO Kwidzyn

mgr Alicja Tubaja

3.

Michał Banacki

VI LO Gdynia

mgr Marzena Gross

4.

Małgorzata Dobrzycka

I ALO Gdynia

mgr Beata Ulczyńska

Kalina Jagodzińska

III LO Gdynia

mgr Alicja Nowak

Katarzyna Kuchta

II LO Gdańsk

mgr Izabela Smiddlea

5.

Łukasz Dziurkowski

III LO Gdynia

mgr Małgorzata Kupczyk-Skodowska

6.

Paulina Przybycień

III LO Gdynia

mgr Alicja Nowak

7.

Klaudia Grabowska

III LO Gdynia

mgr Alicja Nowak

8.

Iga Ciesielska

III LO Gdynia

mgr Małgorzata Kupczyk-Skodowska

Anna Wołoszyn

III LO Gdańsk

mgr Katarzyna Radzikowska


Wyróżnione prace badawcze


Wyróżnienie I stopnia:

Michał Banacki, VI LO w Gdyni, Badanie zdolności replikacyjnych wybranych plazmidów lambdowych w komórkach E. coli C1a i E. coli B, 48 pkt, opiekun: mgr Marzena Gross, recenzent: dr Anna Karina Kaczorowska


Wyróżnienie II stopnia:

Weronika Megier, II LO Słupsk, Zmienność liści buka pospolitego Fagus sylvatica, 48 pkt, opiekun: mgr Tamara Kropiowska, recenzent: dr Piotr Rutkowski

Wyróżniona praca w formacie pdf (ok. 0,4 MB)


Paulina Przybycień, III LO Gdynia, Próba wyznaczenia optimum wzrostu dla bakterii z gatunku Leuconostoc mesenteroides w aspekcie trzech czynników: temperatury, stężenia sacharozy i pH pożywki, 43 pkt, opiekun: mgr Alicja Nowak, recenzent: dr Szymon Ziętkiewicz


Alicja Genc, III LO Gdańsk, Wpływ zanieczyszczenia środowiska na wydajność fotosystemu II u roślin na przykładzie kasztanowca zwyczajnego na obszarach w obrębie Gdańska, 39 pkt, opiekun: mgr Katarzyna Radzikowska, recenzent: dr inż. Roman Synak


Wyróżnienie III stopnia:

Damian Baranowski, II LO Słupsk, Parametry, wystawa i miejsca zakładania mrowisk przez mrówkę rudnicę (Formica rufa L.) w leśnictwie Pakotulsko, 45 pkt, opiekun: dr Krystian Obolewski, recenzent: dr Elżbieta Sontag

Wyróżniona praca w formacie pdf (ok. 0,3 MB)


Natalia Okrój, XIV LO Gdynia, Ekologia populacji Buxbaumia aphylla w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, 42 pkt, opiekun: mgr Katarzyna Kudela, recenzent: dr Ryszard Markowski


Anna Powideł, II LO Słupsk, Porażenie brzóz brodawkowatych (Betula pendula L.) grzybami poropoidalnymi na terenie Lasku Północnego w Słupsku, 41 pkt, opiekun: dr Krystian Obolewski, recenzent: dr Piotr Rutkowski

Wyróżniona praca w formacie pdf (ok. 9,6 MB)









Redagowanie, edycja stron www: dr Anna-Karina Kaczorowska oraz dr inż. Roman Synak