Olimpiada biologicznaOlimpiada biologiczna

menu komitet laureaci partnerzy terminarz zasady uwagi praca druki linki galeria spacer gdzie kontakt


Laureaci Eliminacji Okręgowych XXXVI Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2006/2007


Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

Anna Łucyszyn

II LO Słupsk

mgr Tamara Kropiowska

Tomasz Koliński

II LO Gdańsk

mgr Izabela Stopa

2.

Aleksandra Bohdanowicz

III LO Gdynia

mgr Danuta Bussler

3.

Dorota Witzling

I ALO Gdynia

mgr Beata Ulczyńska

4.

Natasza Gilis-Siek

V LO Gdańsk

mgr Krystyna Nowacka

5.

Dominika Żółtowska

V LO Gdańsk

mgr Krystyna Nowacka

Agnieszka Jurczyk

Salezjańskie LO Rumia

mgr Jarosław Gronau

6.

Adam Kruczkowski

II LO Słupsk

mgr Tamara Kropiowska

Kamil Borzyszkowski

I LO Bytów

mgr Krystyna Kuik


Wyróżnione prace badawcze


Wyróżnienie I stopnia:

Aleksandra Bohdanowicz, III LO w Gdyni, Analiza składu flory bakteryjnej jamy gębowej psa oraz określenie wrażliwości bakterii na wybrane czynniki fizyko-chemiczne, 45 pkt, opiekun: mgr Danuta Bussler

Monika Kaczkan, III LO w Gdańsku, Poszukiwanie izolatów zdolnych do degradacji cząsteczek sygnalnych produkowanych przez Pectobacterium cantovorum, 48 pkt, opiekun: mgr Hanna Szarafińska

Marta Lauda, Katolickie LO w Gdyni, Ślady przeszłości Gdańska w materiale botanicznym z wczesnośredniowiecznej osady podgrodowej, 48 pkt, opiekun: mgr Magdalena Dułak


Wyróżnienie II stopnia:

Anna Czarnota, XIV LO w Gdyni, Antropogeniczne przekształcenia flory mszaków występujących na brzegach potoku Źródło Marii, 45 pkt, opiekun: mgr Katarzyna Kudela


Wyróżnienie III stopnia:

Konrad Bidziński, Liceum Jezuitów w Gdyni, Chorobotwórcze nicienie Anisakis simplex w populacji śledzia (Clupea harengus) z Bałtyku, 45 pkt, opiekun: mgr Irmina Ignatowska

Agnieszka Wojewódka, III LO w Gdyni, Porównanie ilości drobnoustrojów na różnych przedmiotach użytku domowego i szkolnego, 44 pkt, opiekun: mgr Danuta Belau



Osiągnięcia naszych olimpijczyków na Eliminacjach Centralnych XXXVI Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2006/2007


Laureat III stopnia (20 miejsce) – Tomasz Koliński, II LO Gdańsk, opiekun: mgr Izabela Stopa


Prace wybrane spośród wyróżnionych w czasie zawodów okręgowych XXXVI Olimpiady Biologicznej, zgłoszone przez KGOB na Europejski Konkurs Młodych Naukowców Unii Europejskiej

1. Monika Kaczkan ucz. kl. III, „Poszukiwanie izolatów zdolnych do degradacji cząsteczek sygnalnych produkowanych przez Pectobacterium carotovorum”, opiekun pracy mgr Hanna Szarafińska – III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte, ul. Topolowa 7, 80-255 Gdańsk.

2. Marta Lauda, ucz. kl. III, „Ślady przeszłości Gdańska w materiale botanicznym z wczesniośredniowiecznej osady podgrodowej”, opiekun pracy mgr Magdalena Dułak – Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Plac Św. Andrzeja 2, 81-168 Gdynia.


VIII Konkurs o nagrodę im. Małgorzaty Dominiak dla najlepszego ucznia-biologa z liceów ogólnokształcących woj. Pomorskiego

Organizator konkursu: Klub Rotary Gdańsk-Sopot-Gdynia


Nagroda Główna:

Tomasz Koliński, II LO w Gdańsku, nauczyciel: mgr Izabela Stopa


I Nagroda:

Anna Łucyszyn, II LO w Słupsku, nauczyciel: mgr Tamara Kropiowska


II Nagroda:

Aleksandra Bohdanowicz, III LO w Gdyni, nauczyciel: mgr Danuta Bussler

Dorota Witzling, I ALO w Gdyni, nauczyciel: mgr Beata Ulczyńska


III Nagroda:

Joanna Kałuc i Katarzyna Kałuc, V LO w Słupsku, nauczyciel: mgr Tamara Kropiowska


Adam Kruczkowski, II LO w Słupsku, nauczyciel: mgr Tamara Kropiowska


Nagroda dla nauczyciela biologii:

mgr Tamara Kropiowska – II i V LO w Słupsku






Redagowanie, edycja stron www: dr Anna-Karina Kaczorowska oraz dr inż. Roman Synak