Olimpiada biologicznaOlimpiada biologiczna

menu komitet laureaci partnerzy terminarz zasady uwagi praca druki linki galeria spacer gdzie kontakt


Laureaci Eliminacji Okręgowych XXXV Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2005/2006


Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

Piotr Wysocki

III LO Gdańsk

mgr Hanna Szarafińska

2.

Przemysław Glaza

LO Czersk

mgr Witold Narloch

3.

Anna Pryszlak

I LO Lębork

mgr Halina Wielgus

4.

Tomasz Kawenka

II LO Słupsk

mgr Tamara Kropiowska

5.

Anna Łucyszyn

II LO Słupsk

mgr Tamara Kropiowska

6.

Paweł Jabłoński

III LO Gdynia

mgr Danuta Belau

Kamil Borzyszkowski

I LO Bytów

mgr Krystyna Kuik

Agata Wieczorek

III LO Gdańsk

mgr Hanna Szarafińska

Dorota Witzling

I LO Gdynia

mgr Beata Ulczyńska

7.

Stanisław Wnuk Lipiński

II LO Słupsk

mgr Tamara Kropiowska

Joanna Szafran

III LO Gdynia

dr Teresa Pawlak


Wyróżnione prace badawcze


Wyróżnienie I stopnia:

Anna Dolna, II LO w Elblągu, Zróżnicowanie flory naczyniowej na polu, łące i miedzy w miejscowości Karczowiska Górne na Żuławach Wiślanych, opiekun: mgr Hanna Pietras


Ewa Kochanowska, III LO w Gdańsku, Wpływ czasu i temperatury inkubacji na ilość ankiryny nadprodukowanej w systemie faga T7 w komórkach Escherichia coli, opiekun: mgr Hanna Szarafińska


Wyróżnienie II stopnia:

Monika Kaczkan, III LO w Gdańsku, Wyprowadzenie czterech linii Drosophila melanogaster z dwiema mutacjami, opiekun: mgr Hanna Szarafińska


Kajetan Pyrzowski, II LO w Elblągu, Zmienność cech biometrycznych liści i owoców głogu (Crataegus monogyna) w skrajnych typach siedlisk, opiekun: mgr Hanna Pietras



Osiągnięcia naszych olimpijczyków na Eliminacjach Centralnych XXXV Olimpiady Biologicznej

  • Przemysław Glaza, Zespół Szkół Licealnych w Czersku, opiekun: mgr Witold Narloch, laureat I stopnia (2 miejsce)
  • Tomasz Kawenka, II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku, opiekun: mgr Tamara Kropiowska, laureat III stopnia (20 miejsce)

W konkursie wiedzy biologicznej, odbywającym się w języku angielskim, II miejsce zajęli:

  • Tomasz Kawenka, II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku, opiekun: mgr Tamara Kropiowska
  • Piotr Wysocki, III Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, opiekun: mgr Hanna Szarafińska



W konkursie prac badawczych, zorganizowanym przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej, zostało wyróżnionych 10 prac, w tym praca Piotra Wysockiego z III LO w Gdańsku.
Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje, a Przemkowi Glazie, który zakwalifikował się na Międzynarodową Olimpiadę Biologiczną, życzymy sukcesów w Argentynie.



Z przyjemnością informujemy, że niżej wymienieni uczestnicy XXXV Olimpiady Biologicznej zostali laureatami etapu wojewódzkiego XXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej:

  • Beata Wodejko, I LO Kwidzyn, I miejsce
  • Kamil Borzyszkowski, I LO Bytów, V miejsce
  • Anna Kozyra, III LO Gdynia, VI miejsce
  • Przemysław Glaza, LO Czersk, VI miejsce
  • Paulina Nastały, I LO Wejherowo, VI miejsce


Redagowanie, edycja stron www: dr Anna-Karina Kaczorowska oraz dr inż. Roman Synak